Historie našeho klubu

 

Datum založení: 17.10.1982

Oddíl dráhového golfu byl založen po dokončení výstavby nového miniaturgolfového hřiště, pod názvem TJ Tempo Praha. Jeho výstavba započala v krásném prostředí blízko lesa na okraji sídliště Novodvorská, v té době oblíbené akci „ Z ”. Po jejím úspěšném dokončení byl také hned zahájen provoz pro veřejnost a od tohoto data se také odvíjí i počátek sportovních akcí minigolfového sportovního klubu, jehož zakládající členové se plně podíleli na výstavbě tohoto hřiště. Miniaturgolfové hřiště od počátku doplňuje rovněž i restaurace s barem a zahrádkou, kde mohou návštěvníci areálu nalézt příjemné občerstvení.

V roce 1998 se začal okolo prostoru miniaturgolfového hřiště budovat klasický betonový minigolf. Touto dostavbou vzniklo tzv. kombi-hřiště, na kterém se již mohou pořádat turnaje nejvyššího významu, jakými jsou Evropský pohár, Mistrovství Evropy i Mistrovství Světa.

V létě roku 1999 byla stavba minigolfu úspěšně dokončena. A tak se po mnoha letech mohli čeští minigolfisté těšit ze startu na prvním mistrovství České republiky na „kombi” hřišti u nás.

Na podzim roku 1999 došlo po vzájemné dohodě s mateřskou TJ Tempo Praha k osamostatnění oddílu dráhového golfu a vytvoření samostatného právního subjektu, občanského sdružení, pod názvem SK Tempo Praha, které se tak stalo pokračovatelem oddílu dráhového golfu TJ Tempo Praha.

V roce 2000 jsme uspořádali i druhé Mistrovství ČR na „kombi“ hřišti, jako zatěžkávací zkoušku před nadcházejícími významnými akcemi, které ČR jako pořadateli, svěřila Světová minigolfová federace WMF: Mistrovství Evropy juniorů, které úspěšně proběhlo v roce 2001. Rok na to následovalo Mistrovství Evropy dospělých, které se konalo ve dnech 21. - 24.8. 2002 za účasti dvanácti nejlepších evropských zemí.

V roce 2003 získalo SK Tempo Praha vůbec svůj první titul mistrů České republiky ve smíšených družstvech, což je v řadách minigolfstů považováno za stupínek nejvyšší. Od té doby se Tempáčtí minigolfisté pohybovali neustále na medailových pozicích. V roce 2008 se podařilo přivézt titul zpět a započala se zatím nejlepší éra našeho klubu, kdy jsme získali dalších pět titulů v řadě.

V průběhu let se podařilo získat také mnoho titulů mistrů ČR v jednotlivcích.

Velký úspěch zaznamenalo i družstvo žen, které v roce 2005 a 2006 získalo také titul mistryň ČR.